BTL EMBODY

Zbuduj swoje mięśnie

BTL EMBODY to urządzenie do nieinwazyjnego liftingu i modelowania poślad­ków, brzucha i ud.  Zastosowana w rejonie brzucha – jak żad­ne inne urządzenie – rzeźbi mięśnie i sylwetkę. To idealny zabieg dla osób marzących o szczupłej i wysportowanej sylwet­ce.

JAK BTL EMBODY BUDUJE MIĘŚNIE?
W trakcie jednego zabiegu energia HIFEM wywołu­je ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skur­czów mięśni, a dokładnie skurczów supramaksy­malnych . Gdy podasz tę rekordową liczbę swoim klientom, zrozumieją, że sami nie są w stanie wyko­nać takiego treningu w pół godziny.

JAK TO WPŁYWA NA MIĘŚNIE?
Tkanka mięśniowa musi przystosować się do tak ekstremalnego treningu. Dlatego wytwarza nowe włókna mięśniowe, zwiększa gęstość i objętość mięśni. To powoduje, że mięśnie są większe, lepiej napięte i bardziej widoczne.

Obszary zabiegowe:

 • brzuch – możliwość redukcji tkanki tłuszczowej, budowa bardziej widocznych mięśni, poprawa wytrzymałości, zmniejszenie rozstępu mięśni prostych brzucha (kresa biała)
 • pośladki – podniesienie obwisłych pośladków, lifting pośladków bez scalpela, budowa mięśnia pośladków – tzw. pośladki brazylijskie, wyszczuplanie i redukcja obwodów przy otyłości
 • uda – redukcja cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa umięśnienia ud.
 • ramiona – redukcja tzw. pelikanów, budowa bicepsu i tricepsu, redukcja tkanki tłuszczowej

TECHNOLOGIA

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elek­tromagnetyczna o wysokiej intensywności. Wy­wołuje selektywnie, czyli wybiórczo, ponad mak­symalne skurcze mięśni. Dzięki temu pobudza: wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych.

SUPRAMAKSYMALNA MOC!

Energia HIFEM jest skuteczna w rozbudowie mię­śni, ponieważ potrafi wywołać i utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze. Mówiąc najprościej „ćwiczy” mięśnie ze znacznie większą mocą i częstotliwością niż jest to możliwe podczas jakiegokolwiek treningu.

Co to są skurcze supramaksymalne?
Przyjmuje się, że supramaksymalne skurcze są in­tensywniejsze niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoły­wany fizjologicznie. Czyli nie jesteśmy w stanie wywołać takich skurczów samodzielnie, a także nie potrafimy fizjologicznie odpowiednio długo ich utrzymać. To dlatego trening mięśni energią HIFEM jest bardziej skuteczny niż każdy wysiłek fizyczny.W trakcie jednego zabiegu energia HIFEM wywo­łuje ok. 20 tysięcy supramaksymalnych skurczów. Są one kierowane bezpośrednio do nerwów ob­wodowych, niezależnie od funkcji mózgu. Nie wy­magają żadnej aktywności ze strony osoby pod­dawanej treningowi, są odczuwalne jako wyraźne skurcze.

Na czym polega skuteczność BTL EMBODY w rzeźbieniu sylwetki?
Energię HIFEM wykorzystuje urządzenie BTL EMBODY, które jednocześnie rzeźbi sylwetkę i wzmacnia mięśnie. Okazuje się, że tego właśnie oczekuje większość klientów zainteresowanych zabiegami na ciało.

hifem

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroba nowotworowa
 • Metalowe implanty w okolicy zabiegowej
 • Rozrusznik serca i inne wszczepione urządzenia elektryczne
 • Wkładka domaciczna (miedziana spirala)
 • Niewydolność płuc i niektóre choroby serca
 • Miesiączka występująca w dniu zabiegu
 • Kolczyki i inna biżuteria w okolicach zabiegowej
 • Choroby psychiczne

Zabieg EMBODY nie wymaga specjalnych przygotowań. Transfer energii do tkanek odbywa się w sposób bezkontaktowy, nie jest wymagane zdejmowanie odzieży, a osoby korzystające z zabiegów mogą zostać w pełni ubrane podczas terapii. Najlepiej jednak przyjść na zabieg w wygodnym ubraniu – założyć leginsy lub spodnie treningowe, dresy. W górnej partii ciała sprawdzi się T-shirt. Zabieg możemy wykonywać także bezpośrednio na skórę.

Przed zabiegiem należy zdjąć biżuterię, jeśli występuje ona w miejscu zabiegu (np. kolczyk w pępku itp.), z kieszeni należy wyjąć urządzenia elektroniczne (telefon) i rzeczy, które mogłyby się rozmagnesować (np. pilot do garażu czy karta bankomatowa).

Zabieg trwa ok. 30 minut i polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje za pacjenta urządzenie BTL EMBODY. W tym czasie pacjent leży na łóżku zabiegowym i swobodnie się relaksuje, może czytać książkę lub gazetę.

Zabieg nie jest bolesny. Podczas pracy głowic odczuwalne są lekkie wibracje lub mrowienie.

Do wybranego obszaru ciała przymocowuje się za pomocą specjalnych pasów głowice urządzenia przypominające swym kształtem większe żelazka. W przypadku zabiegu na pośladki pacjent leży na brzuchu, a głowice przyłożone są po jednej do każdego z pośladków. W przypadku terapii na brzuch, pacjent leży na plecach, a w zależności od wielkości obszaru zabiegowego przymocowany jest do niego jeden lub dwa aplikatory.

Po zabiegu

EM BODY BTL to zabieg całkowicie nieinwazyjny.  Po 30-minutowej sesji pacjent może powrócić do normalnej aktywności. Jeśli mięśnie były osłabione, mogą być bardziej odczuwalne, jak po typowym treningu. Z kolei ze względu na proces wydalania uwolnionego tłuszczu, zalecamy przez kilka tygodni po zabiegu stosować niskotłuszczową dietę.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zabieg w zależności od potrzeb wykonujemy w serii 4-8 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu.

REZULTATY

BTL Embody opiera się na przełomowej technologii HIFEM, której skuteczność i bezpieczeństwo zostały przetestowane przy użyciu renomowanych metod naukowych (MRI, CT, US i histologia) w dziesiątkach niezależnych badań na całym świecie, w tym w USA.

Badania kliniczne wykazały, że terapia HIFEM składająca się z 4 zabiegów to:
Wzrost masy mięśniowej średnio +16%.
Zmniejszenie o 11% pociążowego rozstępu mięśni prostych brzucha.
Zadowolenie pacjentów w badaniach klinicznych +96%.
Wzrost pewności siebie u pacjentów trenujących pośladki +79%. Pacjenci opisywali, że ich pośladki są uniesione, jędrne i wyraźnie wzmocnione.

­­­

PRZED

PO

PRZED/PO 4 ZABIEGACH

PRZED

PO

PRZED/PO 4 ZABIEGACH

PRZED

PO

PRZED/PO 4 ZABIEGACH

EMBODY Wskazania

• Płaskie, opadające, wiotkie pośladki
• Wiotki, nieumięśniony brzuch i talia
•Nadmiar tkanki tłuszczowej w rejonie pośladków, tali, brzucha
•Diastasis recti, czyli rozstęp mięśni prostych brzucha po ciąży i porodzie (rozejście kresy białej)
•Nieregularna powierzchnia brzucha lub pośladków po liposukcji
•Kurczenie się i osłabienie mięśni związane z wiekiem
•Przygotowanie do treningów w przypadku osłabionych mięśni

Efekty zabiegu

• Nieinwazyjny lifting, uniesienie i ujędrnienie pośladków
•Wzmocnienie mięśni pośladków, talii, brzucha
•Wyszczuplenie talii, ujędrnienie i napięcie brzucha
•Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, talii, pośladków
•Poprawa wyglądu brzucha po liposukcji - wygładzenie i napięcie
• Wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie, redukcja rozstępu mięśni prostych (kresy białej)
•Wzmocnienie mięśni brzucha, talii i pośladków ułatwiające dalsze samodzielne treningi mięśni