EmergeTM

to laser frakcyjny amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości skóry.

emerge konstancin

emerge wilanów

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Mogą po zabiegu widoczne być drobne strupki. Które po tygodniu maksymalnie dwóch tygodniach ulegną całkowitemu złuszczeniu.
Przeciwwskazania: Terapie doustne retinoidami (Roaccutan, Accutan) oraz izotretinoiną (Izotek, Curacne,Aknenormin) lub steroidami,  zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki,antydepresyjne),Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, nowotwory skóry, fotodermatozy, stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),Okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, Skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających, niedawne peelingi, cukrzyca, ciąża, obniżenie odporności organizmu
Przed zabiegiem nie są wymagane żadne badania.
Po zabiegu Emerge należy bezwzględnie uważać na słońce, 2 tygodnie po zabiegu należy unikać opalania i stosować kremy z wysokim filtrem- minimum 50 spf.

Do kilku dni po zabiegu, należy używać delikatnych kosmetyków przeznaczonych dla skór po zabiegach inwazyjnych.

Do 2 tygodni nie należy nakładać żadnych kwasów, agresywnych kosmetyków na bazie kwasów.

JAK DZIAŁA EMERGE?

Resurfacing skóry przy użyciu frakcyjnego lasera EmergeTM stosuje energię w postaci mikro-wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przy użyciu lasera Emerge nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką.Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. W niektórych przypadkach zaleca się delikatne środki przeciwbólowe podczas procedury i po jej zakończeniu. Większość z zabiegów nie trwa dłużej niż godzinę. W zależności od kondycji skóry, wystarczy jedna sesja lub zaleca się wykonanie serii 3- 6 zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów.